Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
15 TEMMUZ TEMALI RESİM SERGİSİ
 

Okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu, Türkiye’deki Polis Okulları genelinde bir ilki gerçekleştirdiğimiz; “Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ile demokrasi ruhunu yaşatmak” temalı resim sergisi açılışına Yozgat Valisi Sayın Kemal YURTNAÇ, Yozgat Belediye Başkanı Sayın Kazım ARSLAN, Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sayın Selçuk YILDIRIM, İl Emniyet Müdürü Sayın Seçkin ÇENGELOĞLU ve öğrencilerimiz katıldı.


Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz öğrencileri tarafından seslendirilen müzik dinletisi katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı.

Müzik dinletisinin ardından 37 resmin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi ve programa katılanlar, öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen resim sergisini gezdi. Serginin ardından tabloları yapan ve müzik gurubu oluşturan öğrencilere teşekkür belgesi ve plaket verildi.

15 Temmuz'un anlatıldığı ve 37 resmin yer aldığı serginin açılış konuşmasını Okulumuz müdürü 1.  Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Şaban KÜTÜKOĞLU gerçekleştirdi. 15 Temmuz'da Türk polisinin sergilediği özverili mücadeleye değinen KÜTÜKOĞLU, "Önce vatanı, bayrağı ve aziz milleti için gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimize yüce Allahtan rahmet, bu uğurda canlarını hiçe sayan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler temenni ederim.

“Ezan inmez, bayrak inmez” söylemini ispatını vatanına ve milletine sahip çıkan asker, polis ve halkımız ile 15 Temmuz gecesinde tek yürek olarak darbeci hainlere karşı gösterdik. Bizlerde Yozgat Polis Okulu olarak bundan önceki dönemlerde de olduğu gibi 18. Dönem Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanan, gücünü kanunlardan ve milletinden alan, gözünü kırpmadan ülkesi için. Bayrağı için canını verecek, Türk polisi olacak 700 erkek ve 400 bayan olmak üzere 1100 evladımızı 1 ay içerisinde kazasız belasız mezun edip ülkesine, milletine hizmet edecek olmanın gururu ile evlatlarımızı görevleri başına göndereceğiz.

Bizler üzerimizde taşıdığımız bu üniformanın ağırlığının farkında olan bireyler olarak; Türk Devletini ve Türk milletini yıkmak ve parçalamak isteyen hainlerin karşısında duvar öreceğiz. Bu hainlere Türk polisi olarak fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Bizler Türk polisi olarak 15 Temmuzda olduğu gibi, her daim vatan uğruna, bayrak uğruna ülkemizi ve milletimizi savunduk, savunmaya devam edeceğiz. Dün korkmadık, bugünde korkmuyoruz." dedi.


Yozgat Valisi Sayın Kemal YURTNAÇ ise "Polis, asker üniforması ile belinde silah taşıyan insanların yüzünde sert bir duruşu vardır. Ama güzel sanatlarla musikilerle uğraşan insanlar bu sert duruşu yumuşatırlar. Meslek hayatınızda yaşadığınız sıkıntılara, sorunlara bunlarla baş edeceksiniz. Kimisi bağlama çalacak kimisi kanun çalacak. Kimisi şiir okuyacak kimisi de şarkı söyleyecek. İşte bunlarla biz sertliklerimizi tamir edeceğiz ve onaracağız" şeklinde konuştu.

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  


 


 

 

 

 ​​​​​​
 
 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS
 • PAMER Akademik Yayınları