Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
18. DÖNEM POMEM MEZUNİYET TÖRENİ
20.03.2017  

        19.03.2017 Pazar günü Müdürlüğümüzde düzenlenen 18. Dönem POMEM Mezuniyet Töreni: Yozgat Valisi Sayın Kemal YURTNAÇ, Yozgat Milletvekili Sayın Ertuğrul SOYSAL, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Talip KARSLIOĞLU,Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ahmet ATAMAN, Bozok Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Salih KARACABEY ve Yozgat İl Emniyet Müdürü Sayın Seçkin ÇENGELOĞLU' nun teşrifleri ve yaklaşık 9000 misafirin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

        1100 öğrencimizin mezun olduğu törende Yozgat Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ ile Yozgat Milletvekilimiz Sayın Ertuğrul SOYSAL' ın konuşmalarının yanı sıra Okul Müdürümüz Sayın Şaban KÜTÜKOĞLU' da  konuşmada bulunmuş, mezun olan öğrenci ve misafirlere  yaptığı kouşmasında;

          ''Toprağı kanla yoğrulmuş kahraman evlatlarım, genç meslektaşlarım;

         Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan şuurunu asla terk etmeyin. Sizler şanlı tarihimizin, Allah ve Resulünün hizmetine sunulmuş, küfrün bütün oyunlarını bozan, kıran, yolunu kesen kadrolar olarak görev yapacaksınız. TÜRKLÜK BEDENİNİZ, İSLAMİYET RUHUNUZDUR.

         Değerli evlatlarım; üstlendiğiniz bu zor ve kutsal görev için her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız. Öğrencilik döneminizde az zamanda zor işler başardınız. Kar kış demeden canla başla çalıştınız. Bence güzel renkli dopdolu bir öğrencilik dönemi yaşadınız. Müzik, resim ve spor alanlarında da varız dediniz, başarılara imza attınız. Gurur duyduk ve herkese gösterdik ki Polis-Millet el ele gönül gönüle...

         Evlatlarım; sizler gücünüzü yasalardan ve Aziz Tük Milletinden aldığınızı unutmayın. Hiçbir güce boyun eğmeyin. Allah (cc) dan başkasına biat etmeyin. Görevinizi İMANLA, SABIRLA, DÜRÜSTLÜKLE, VATAN AŞKIYLA yapın.

         Vatanın dört bir yanında göreve başlayacak olan meslektaşlarım;

         Atalarımız bu memleketin bedelini uzun yıllar öncesinde ödedi ve bizler hala ödemeye devam ediyoruz. Fakat unutmayın ki Türk Milleti bir ölür, bin dirilir ve asla boyun eğmez. Hiçbir baskı ve zorluk bizleri yıldıramaz. Meslek hayatınızda bazı şahıslar sizlerin fikrini değiştirmeye çalışıp farklı şeyler teklif edecektir. Size düşen görev devletinizden başka kimseye itaat etmemektir. Hiçbir yapı Türkiye Cumhuriyeti Devletinden daha güçlü değildir. Sizler şanlı Türk Polisi olduğunuzu asla unutmayın. İçinizde asla korku barındırmayın. Türk Milletine ve Devletine olan görevinizi layığı ile yerine getirin.  Atalarımızın bizlere emaneti olan şanlı bayrak ve vatan için nöbet sırası sizdedir.

         Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Allah (cc) devletimizi bayrağımızı ve sizleri korusun; yar ve yardımcımız olsun.

         Yozgat POMEM olarak 1997 yılından bu yana Emniyet Teşkilatına sayıları on binleri bulan ülkesinin bölünmez bütünlüğüne inanan, gözünü kırpmadan ülkesi ve bayrağı için şehit olabilecek memurlar yetiştirmiş ve de Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece  devam edecektir.

          Bizi bu gururlu günümüzde yalnız bırakmayan kıymetli misafirler, Analar, Babalar; 18. Dönem Yozgat POMEM olarak 1100 vatan evladımıızı mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sizler kıymetli evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de kendi evladımız gibi görerek titizlikle 4 ay gibi kısa bir sürede eğittik. Yoğun bir eğitim öğretim yaşadık. Tekrar devlete millete '' Polis '' kimliği ile teslim ediyoruz .'' ifadelerine yer vermiştir.

       


 
 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS
 • PAMER Akademik Yayınları