Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20. DÖNEM POMEM AÇILIŞ TÖRENİ
02.08.2017  


    
           02.08.2017 Çarşamba günü Müdürlüğümüzün 20. Dönem POMEM açılış töreni Yozgat Valisi Sayın Kemal YURTNAÇ, Yozgat Belediye Başkanı Sayın Kazım ARSLAN, Bozok Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Salih KARACABEY, Yozgat il Emniyet Müdürü Sayın Seçkin ÇENGELOĞLU,  Kırşehir POMEM Müdürü Sayın Kasım VAROL, ilimizin değerli protokol ve yerel basın mensuplarının katılımlarıyla gerçekleşmiştir.
        Yozgat POMEM 20. Dönem eğitim-öğretim açılış töreninde Okul Müdürümüz Sayın Şaban KÜTÜKOĞLU, Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ’ın konuşmaları ile başlayıp Bozok Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Salih KARACABEY’in “Sağlık Konulu” ilk ders açılış konuşması ile devam etmiş olup devamında kurban kesimi ve öğrencilerle öğlen yemeği yenilerek törenimiz bitmiştir.

Sayın Valimizin Konuşması;

        ‘’Üniversite mezunları ülkemizin gücüdür gücünüzü yalnız ve yalnız halktan ve yasalardan alacaksınız. Gücünüzü belinizdeki silahtan değil kanun ve nizamnameden alacaksınız. Sizler milletimizin devletimizin en önemli gücüsünüz. Bu vatana bağlılığınız namusunuzdur. Namusunuzu kimseye peşkeş çekmeyin.’’


Sayın Müdürümüzün Konuşması;

        ‘’Yozgat polis okulu 1997 yılından bu yana Emniyet teşkilatına, T.C. kanunlarına bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanan, tek devlet, tek millet, tek bayrak şuuruyla yetişen gücünü kanunlardan ve halkından alan gözünü kırpmadan ülkesi için, bayrağı için canını verebilen kahraman Türk polisleri yetiştirmektir ve de T.C. devleti var oldukça yetiştirmeye devam edecektir. Okulumuz 20. Dönem olarak 400 bayan 620 erkek olmak üzere 1020 öğrencisiyle eğitim ve öğretime başlamıştır.
Hedefimize doğru ilerliyoruz, Türk Milleti tarih boyunca nice bela ve badireler alt etmeyi başarmıştır ve de başaracaktır. Var olmanın bir bedeli vardır, bu coğrafyada bizlerde bunun bilincindeyiz.
Toprağı kanla yoğrulmuş bu aziz vatanda yaşayıp da ona hainlik edenlere duyurulur;
Sizler satılmışlarsınız,
Satılmışların vatanı olmaz,
Satılmışların yurdu olmaz,
Biliniz ki vatan bölünmez,
Biliniz ki bayrak inmez,
Biliniz ki ezan dinmez,
Biliniz ki Şehitler ölmez.
Ey hainler, sanmayın ki bilinmiyorsunuz, tanınmıyorsunuz, siz Allah tarafından ve bu aziz Türk milleti tarafından tanınıyor ve biliniyorsunuz.
 
SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM VE EVLATLARIM

        Sizler anne babalarınızın, devletimizin, ülkemizin en kutsal geleceğimiz olan gençler olarak bize emanet edildiniz. Bizlerde ülkemizin mevcut durumunu bilerek sizleri 5 ay gibi kısa bir zaman diliminde eğiterek mazisi şanla, şerefle dopdolu olan emniyet teşkilatına polis kimliğiyle teslim edeceğiz inşallah.
        Sizler gücünüzü yasalardan, Türk Milletinden aldığınızı asla unutmayın, hiçbir güce boyun eğmeyin, Allah’ tan başkasına biat etmeyin. Görevinizi imanla, sabırla, dürüstlükle, vatan aşkıyla yapın. Milleti, ülkesi ve idealleri uğruna mücadele edenlerden olun. Hak bildiğiniz yoldan hiç sapmadan, şaşmadan, yılgınlığa düşmeden, inançla, sabırla yürümeye devam edin. Her zaman uyanık olun, sizler şanlı tarihimizin, Allah ve Resulü’ nün hizmetine sunulmuş, küfrün bütün oyunlarını bozan, cesaretini kıran, yolunu kesen kadrolar olarak görev yapacaksınız.
Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Görüyorum ki; hepiniz vatan aşkıyla ve sevgisiyle dopdolusunuz. Yüreğinizdeki imanın, bayrağa ve millete olan bağlılığın, aşkın farkındayım.
  Sizlere eğitim öğretim döneminizde başarılar diler gözlerinizden öperim.

    Sayın Valim ve Kıymetli Misafirler,

       Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak, bizden yardım ve desteklerini esirgemeyen tüm Kurumlarımıza, başta Sayın Valimiz, Sayın Milletvekilleri olmak üzere tüm sıralı Amirlerime ve çalışanlarıma şükranlarımı sunuyorum.
        Konuşmama son verirken Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyorum.
      20.Dönem POMEM eğitim-öğretim yılının öğretim görevlilerimize, personelimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.   
 

    
                                                                                                                              Şaban KÜTÜKOĞLU
                                                                                                  Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü
                                                                                                           1.Sınıf Emniyet Müdürü
 
 
                                                                                                                               
 
 
 
 

 

 
 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS
 • PAMER Akademik Yayınları